VRDays 2020 VRDays 2020

Koç University KARMA Mixed Reality Lab ve Soho House Istanbul bu sefer de Avrupa'nın en önemli XR organizasyonlarından biri olan VRDays Europe 6 - The New Horizons Edition'a 4-5-6 Kasım tarihlerinde uydu ev sahipliği yapıyor. Hollanda Konsolosluğu ve Elçiliğinin cömert desteği ile KARMA Lab ve Soho House Istanbul ortaklığında düzenlenen etkinliğe Etnogtaf gümüş sponsorluk, Hub21, Virgile Film teknik destek sağlıyor. 

Kısaca VRDAYS Europe 6 – The New Horizons Edition”

VR Days Europe, VR/AR/MR içeriği, yaratıcılık ve yenilik üzerine yıllık 3 günlük bir konferans ve sergidir. VR Days’in misyonu, XR topluluğunu birleştirmek, yaratıcı beyinlere ilham vermek ve işi ileriye taşımaktır. VRDays Europe, iş, bilim ve sanat arasında köprüler kurar. Etkinlik, en parlak beyinleri ve küresel vizyonerleri, dünyanın en hızlı büyüyen sürükleyici teknoloji endüstrilerinden birinde en son görüşlerini paylaşmaya davet ediyor.

VRDays Lustrum Edition, 2019'da 60 ülkeden 2000'den fazla katılımcıyı 150'den fazla konuşmacı, uzman oturumları atölyeleri ve 3 gün boyunca seminerlerle bir araya getirdi. Önceki yıllarda konuşmacılar arasında Grammy Ödülü sahibi Pete Billington, USC'den Albert "Skip" Rizzo, Double Eye Studio'dan Kiira Benzing, HTC Vive'dan Amy Peck ve çok daha fazlası vardı.

Bu yıl her şeyi farklı yapıyoruz. Kasım ayında, VR/AR topluluğu VRDays 6 için tekrar bir araya geliyor. VR/AR alanındaki uzmanları canlı akışlı konferanslarda izleyin. VRDays sanal dünyasında VR Kilisesi'nde yeniliği keşfetmek ve ödüllü sanatsal projeleri deneyimlemek için sergiyi ziyaret edin. Roundtables'ta interaktif tartışmalara katılın. Eşleştirme Aracımızı kullanarak projeniz için potansiyel yatırımcılarla tanışın. Networking Events'teki dünya çapındaki sürükleyici teknoloji topluluğuna katılın ve XR for Everyone dergisini alın.

VRDays Europe, bu yıl katılabileceğiniz en gerçekçi etkinlik olacak.

VRDays 2020'yi nasıl deneyileyebilirsiniz?

4-5-6 Kasım tarihleri arasında Amsterdam’dan canlı yayınlanacak olan VR Days Europe 6’yı KARMA Lab ve XR ekosistemi ile birlikte Soho House İstanbul’da veya çevrimiçinde izleyebilirsiniz.

VRDays biletleri https://vrdays.co/pricing/ üzerinden satışa sunulmakta.

KARMA Lab'e özel sınırlı sayıda %80 indirimli Full Pass PromoCode edinmek için bize mail atın karma@ku.edu.tr

Etkinliğin hangi kısmı fiziksel ve sanal olan nedir? Tüm etkinlik sanal olarak izlenebilir. Ancak, Türk Yerel XR Ekosistemi, Vision & Impact Konferansı'nı izlemek, Church of VR seçkisini VRda deneyimlemek, yuvarlak masalara katılmak ve daha fazlası için Soho House İstanbul'da bir araya gelecek. Hijyen protokolü nedeniyle sınırlı fiziksel katılım, ilk bilet satın alanlar ve rezervasyonlarla sınırlı olacaktır. Hibrid konferansın iptal edilmesi gerekirse geçiş kartıma ne olur? Hibrid etkinliğimizin iptal edilmesi durumunda, çevrimiçi/sanal festivale katılmaya devam edebileceksiniz.

Hijyenik Bir VR Deneyimi

Soho House Istanbul'un sinema katındaki "Screening Room" ve "Little Room"'u aynı zamanda en fazla misafir ağırlayacak ve 1.5 metre sosyal mesafe protokolüne uyulacak şekilde organize ediliyor. Eventbrite üzerinden bilet alan ziyaretçiler mekana ulaştıklarında rezervasyon sistemi ile karşılanacak ve geliş sırasına göre 45 dakikalık seanslar halinde VR içeriklerini deneyimleme fırsatı yakalacaklardır. Her bir deneyim arasında cihazlar uluslararası kurallara uygun şekilde sterilize edilecektir. Lütfen VR içeriklerini deneyimleyebilmek için kendi kulaklıklarınızı getirmeyi unutmayın.

KARMA Lab Hakkında

Koç Üniversitesi KARMA Gerçeklik Laboratuvarı, 2019 yılında İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) desteği ile KUAR Araştırma Merkezi bünyesinde yeni nesil etkileşimli medya teknolojileri (AR/VR/MR=XR) alanında sosyal fayda yaratmak ve araştırma faaliyetleri yürütmek misyonu ile kurulmuştur. KARMA Lab çatısı altında grafik ve anlatı sanatçıları, XR geliştiricileri, psikoloji ve nörobilim uzmanları, mühendisler ve bilgisayar bilimcilerinden oluşan çok disiplinli ekipler bir araya gelmektedir.

XR ile fark yaratmak amacıyla araştırma yapılan ve özel çözümler tasarlanan alanlar arasında; yeni hikaye anlatı biçimleri, kapsayıcı deneyimler üzerinden yaparak öğrenme yöntemleri, veri ve bilgi görselleştirme teknikleri ile akıl, beden ve ruh sağlığı farkındalık uygulamaları yer almaktadır. Bu uygulamalar sağlık, kültürel miras, eğitim ve endüstri alanlarında sıçrama ve çarpan etki yaratma amacı taşımaktadır. KARMA Lab’ın çalışma alanı içerisinde; yaratıcı endüstrilerde faaliyet gösteren bireyler, karar verici ve politika yapıcılar, veya çeşitli endüstrilerde faal tasarımcı ve geliştiricilerin farklı ihtiyaçları göz önüne alınarak, özel olarak geliştirilmiş eğitim programları açmak, XR projeleri için tasarım, geliştirme danışmanlığı ve geliştirme hizmeti sağlamak ve geleceğin özgün XR deneyimleri için araştırma faaliyetleri yürütmek yer alır.

Soho House & Co Hakkında

1995 yılında CEO’su Nick Jones tarafından kurulan Soho House, film, medya ve kreatif sektörlerde çalışan kişilere özel bir üyelik kulübü olarak yola çıktı. Grup zamanla restaurant, sinema, spa ve otelleri de sunduğu hizmetler arasına ekledi. Dünyanın dört bir yanındaki 27 kulübünün hepsi tek bir amaca hizmet ediyor: benzer hayat tarzı ve görüşlerine sahip olan üyeleri ve misafirleri için rahat ve her zaman kendilerini evlerinde hissedecekleri bir ortam yaratmak.

Soho House, İstanbul’daki kulübünün kapılarını 2015 Mart’ta açtı. Şehrin yaratıcılık merkezi Beyoğlu’nda bulunan ve 1873 yılından kalma Palazzo Corpi’nin tarihi yapılarına ve bahçesine yayılan Soho House’ın bünyesinde; kulüp alanı (Palazzo Corpi), 87 adet otel odası, The Allis ve Cecconi’s restoranları, Cowshed spa, Cowshed Active gym, sinema salonu ve özel etkinlik alanları yer alıyor.

Üyelik hakkında bilgi almak için sohohouse.com sitesini ziyaret edebilir ve @sohohouseistanbul hesabını takip edebilirsiniz. +90 212 377 71 00

Düzenleyenler

Ev sahipliği: Koç University, KARMA Mixed Reality Lab
Mekan Partnerliği: Soho House, Istanbul
Ana Sponsor: Dutch Embassy and Consulate, Istanbul
Gümüş Sponsor: Etnograf
Teknik Partnerlik: KUTTAM, Hub21, Virgile Film
Organizasyon Takımı: Michael Barngrover, Ivon Bensason, Asım Evren Yantaç (KARMA Lab), Gülçin Devli, Aslı Ergün, Lina Temelli (Soho House Istanbul)
Görseller ve Tanıtım Takımı: Pelin Karaturhan, Hüseyin Kuşcu (Kakare Interactive)
Teknik Takım: Michael Barngrover, Okan Efe Öğretmen, Sinem Şemsioğlu
Hijyen: Tuba Mutluer (KUTTAM)

Koç University KARMA Mixed Reality Lab and Soho House Istanbul are co-hosting the VRDays Europe 6 – The New Horizons Edition on the 4-5-6 of November. With the generous support of the Dutch Embassy and Consulate, KARMA Lab is partnering with Soho House Istanbul, Etnograf, Hub21 and Virgile Film to organize the satellite screenings of the international event.

VRDAYS EUROPE 6 – THE NEW HORIZONS EDITION” in a few words

VR Days Europe is an annual 3-day conference and exhibition on VR/AR/MR content, creativity and innovation. VR Days’ mission is to unite the XR community, inspire creative minds and drive business forward. VRDays Europe builds bridges between business, science and art. The event invites the brightest minds and global visionaries to share their cutting-edge insights into one of the world’s fastest growing industries of immersive technology.

In 2019, VRDays Lustrum Edition brought together over 2000 attendees from 60 countries with more than 150 speakers, experts sessions workshops and seminars across 3 days. In previous years speakers included Grammy Award winner Pete Billington, Albert ‘Skip’ Rizzo of USC, Kiira Benzing from Double Eye Studio, Amy Peck from HTC Vive and many more.

This year, we are doing everything differently. In November, the VR/AR community gathers again for VRDays 6.Watch experts in the field of VR/AR in live streamed conferences . Visit the exhibition to explore the innovation and experience award winning artistic projects at Church of VR in VRDays virtual world. Take part in interactive discussions at Roundtables. Meet potential investors for your project using our Matchmaking Tool. Join the worldwide immersive tech community at Networking Events and receive the XR for Everyone magazine.

VRDays Europe will be the realest you can get.

How can you experience VRDays 2020

On 4-5-6 November you can watch VR Days Europe 6, which will be a broadcast live from Amsterdam Online OR at Soho House Istanbul with KARMA Lab and the local XR ecosystem. VRDays tickets are on sale at https://vrdays.co/pricing/ To get one of the limited 80% discount Promocodes on Full Pass tickets exclusively issued for KARMA Lab, send us an e-mail at karma@ku.edu.tr.

What part of the event is physical and what is virtual? The whole event can be seen virtual. However, the Turkish Local XR Ecosystem will gather at Soho House Istanbul to watch the Vision & Impact Conference, experience the Church of VR, join roundtables and more. Due to limited space and sanitation protocol physical attendance will be limited to first ticket purchasers and reservations.

What happens to my pass if the hybrid conference needs to cancel? Should our hybrid event be cancelled then you will still be able to attend the online/virtual festival.

A sanitary VR experience

The spacious Screening Room and Little Room of Soho House Istanbul is set to host a maximum of 20 people each at the same time, all adhering to the 1.5 metre social distancing protocol. Regarding the necessary measures, a reservation system we will manage onsite on a first served basis will ensure that each visitor will be able to experience the VR content using continually sterilized VR equipment in a designated area for 45 minutes. Each piece of equipment will be disinfected in accordance with international regulations before they are provided to you. Please bring your personal headphones for some 360 Content experiences.

About Koc University KARMA Mixed Reality Lab

Koç University KARMA Mixed Reality Lab was established in 2019 with funding from the Ministry of Industry and Technology of Turkey. Positioned under KUAR, Arçelik Research Center for Creative Industries, KARMA Lab's mission is to benefit society and advance research within the field of emergent immersive technologies (AR/VR/MR=XR). Drawing from Koç University's outstanding pool of Faculty, KARMA Lab brings together multi-disciplinary teams of designers, graphics and narrative artists, XR developers, psychology and neuroscience experts, engineers and computer scientists.

The scope of our XR research and design practice focuses on solutions for immersive social collaboration, learning by doing or being through immersive experiences, new storytelling methods, data visualization tools and awareness raising applications that focus on physical and mental wellbeing. Said applications are centered around the individual with the goal of creating scalable solutions and multiplier effects healthcare, cultural heritage, education and industry.

KARMA Lab provides consultancy, design and development services for tailor made XR projects, conducts design research for novel XR experiences, and opens training programs designed for the specific needs of creative industry talents, design & development teams, corporate decision and policy makers.

About Soho House & Co

Established in 1995 by Founder and CEO Nick Jones, Soho House originated as a members’ club for those in the film, media, and creative industries. The group has gradually expanded to include 27 Houses globally, as well as restaurants, cinemas, workspaces, spas and bedrooms. Each House is designed for the city and neighbourhood it's in, but all share the same ethos; to create a comfortable home from home for a community of like-minded creative people, wherever they are.

Located in the Beyoğlu district, the creative heart of the city, Soho House Istanbul opened in 2015 and occupies the Corpi building from 1873. Soho House Istanbul includes: a club area (Palazzo Corpi), 87 bedrooms, The Allis and Cecconi’s restaurants, Cowshed spa, Cowshed Active gym, screening room and private event spaces.

You can get more information about the membership via sohohouse.com and follow us from @sohohouseistanbul. +90 212 377 71 00

Credits

Hosted by: Koç University, KARMA Mixed Reality Lab
Venue Partner: Soho House, Istanbul
Main Sponsor: Dutch Embassy and Consulate, Istanbul
Silver Sponsor: Etnograf
Technical Partners: KUTTAM, Hub21, Virgile Film
Organization Team: Michael Barngrover, Ivon Bensason, Asım Evren Yantaç (KARMA Lab), Gülçin Devli, Aslı Ergün, Lina Temelli (Soho House Istanbul)
Visual and Marketing Materials: Pelin Karaturhan, Hüseyin Kuşcu (Kakare Interactive)
Technical Team: Michael Barngrover, Okan Efe Öğretmen, Sinem Şemsioğlu
Sanitation Team: Tuba Mutluer (KUTTAM)